Diagnoza komputerowa

Diagnoza komputerowa

Komputerowa diagnostyka samochodu to idealne badanie nie tylko podczas użytkowania auta, lecz także przed jego zakupem, które pozwala zweryfikować stan techniczny samochodu, tj. zdiagnozować układy i podzespoły w aucie bez demontażu poszczególnych elementów pojazdu. Na podstawie porównania stanu wartości parametrów z wartościami określonymi przez producenta, można ocenić wszystkie systemy znajdujące się w aucie. Nie czekaj, poddaj samochód diagnozie komputerowej i ciesz się komfortem bezpiecznej jazdy.

 

 

Na czym polega diagnoza?

Pracownik naszego serwisu motoryzacyjnego podłącza komputer samochodowy pod podręczny laptop z wgranym odpowiednim programem do komputerowej diagnostyki samochodowej i w tym momencie rozpoczyna poszukiwania ewentualnych usterek, które będą zakłócać prawidłowe funkcjonowanie auta lub ogólne sprawdzenie stanu pojazdu. Diagnostyka komputerowa układów elektronicznych polega na poprawnym odczytaniu kodów błędów i parametrów pracy ze sterownika badanego układu. Może to być m.in. układ sterowania silnikiem, airbag lub system ABS.

Dlaczego warto dokonać diagnozy?

Nasz warsztat posiada profesjonalny sprzęt, który gwarantuje szybką i specjalistyczną diagnozę systemów elektronicznych w większości samochodów europejskich i azjatyckich. Koszt diagnozy komputerowej, niezależnie od marki i rocznika pojazdu, to zaledwie 100 PLN brutto! To niewiele w porównaniu z przeoczeniem i bagatelizowaniem usterek, które mogą doprowadzić do awarii pozostałych części samochodowych. Zgodnie z tym, co powie każdy doświadczony mechanik, „Jak dbasz, tak masz”.